Як обрати термобілизну?
Зміст:
Для того, щоб обрати гарну термобілизну, треба розуміти механізм її роботи. А їх всього два, і саме вони лежать в основі поділу термобілизни на активну та пасивну:
- Задача активної термобілизни — відвести вологу від вашого тіла;
- Задача пасивної — зберегти тепло і не дати вам замерзнути.
Про додаткові функції термобілизни та критерії вибору функціонального одягу для повсякденності, спорту та активного відпочинку читайте у статті “Що таке термобілизна і для чого вона потрібна”.
Активна термобілизна
Щоб активна термобілизна гарно працювала, найперше треба, щоб її розмір відповідав вашому. Зважаючи, що її функція — відведення поту, необхідно, щоб вона тісно облягала тіло. Без цієї умови використання термобілизни просто не має сенсу.
Активна термобілизна — завжди синтетична.
Більшість моделей є зональними — з іншим типом плетіння в зонах підвищеної пітливості. Класичним прикладом зональної термобілизні є флагманський бренд — Accapi. Ціна кусається, але річ того варта. З яскравих представників ринку також Kailas та Turbat.
Пасивна термобілизна
Щоб пасивна термобілизна працювала, вона не повинна тісно облягати тіло. Адже основним принципом теплозбереження є наявність максимальної кількості шарів одягу, між якими наявне тепле повітря. У випадку, коли термобілизна для пасивного відпочинку затісна — маємо зворотній ефект, помножений на те, що вона недостатньо добре виводить піт. Як наслідок — ви мокрі, а коли ви мокрі — швидше замерзаєте.
Пасивну термобілизну можна легко розділити на дві категорії за типом матеріалів:
- натуральні
- синтетичні.
Термобілизна з натуральних матеріалів
Натуральна термобілизна — це здебільшо вовняна термобілизна. Зазвичай використовують шерсть мериноса. Вона відрізняється меншою товщиною волоса, ніж шерсть звичайної вівці, та фактурою, яка робить її не колючою. Менша товщина волокна дозволяє утримувати більше теплого повітря між волокнами, що є запорукою гарної теплоізоляції.
Важливою характеристикою цього матеріалу також є те, що він є антибактеріальним. Це дозволяє використовувати його декілька днів без наявних ознак стороннього запаху.
Найвідоміші бренди у цьому сегменті: Lasting, Icebreaker и Smartwool, які спеціалізуються виключно на виготовленні термобілизни з мериноса; Craft, Odlo — мають окремі лінійки з нього.
Синтетична термобілизна
Синтетична пасивна термобілизна представлена різноманітними комбінаціями поліестеру, спандексу та нейлону. Найвідомішою серед цих комбінацій є Polartec Power Stretch. Основними перевагами синтетики перед шерстю є її ціна та зносостійкість. Синтетика приблизно в 2 рази дешевша за merino wool.
Одним з найкращих брендів цього напрямку є Fahrenheit.
Сезонність термобілизни
Крім механізму роботи та матеріалу не менш важливою характеристикою є сезонність термобілизни. Більшість виробників маркують свої вироби або роблять окремі лінійки. До прикладу: Craft представив лінійки Active Extreme, Warm, Warm Intensity, Merino Wool, Comfort. Кожна з цих лінійок підготовлена під конкретні умови експлуатації, що значно спрощує вибір термобілизни. Іcebreaker та Smartwool класифікують свої вироби по щільності матеріалу: від 100 до 260 g/m².
Тож, концепція вибору термобілизни досить проста: якщо швидко рухаємось - одягаємо активну термобілизну, повільно рухаємось - пасивну. Швидко рухаємось, хочемо виглядати круто, маємо безлімітним бюджет - X-bionic ваш вибір. Не маємо безлімітного бюджету - Craft, Odlo, Montane. Повільно рухаємось, любимо на дотик новозеландських овець, великий бюджет - Icebreaker, менший бюджет та хочемо півжиття провести в цій термусі - будь-яка термуха з Polartec Power Stretch.
Якщо з функціонального одягу вас цікавлять саме шкарпетки, почитайте наші статті про їх специфіку “Для чого потрібні термошкарпетки” та практичні поради “Як обрати термошкарпетки”.
Сподіваємось, ми допомогли вам зрозуміти, як вибрати термобілизну. А купити чоловічі та жіночі моделі ви можете у нашому інтернет-магазині, ласкаво просимо!
Автор: Євгенія Рудницька
Журналіст, копірайтер.
Захоплення: походи, альпінізм, скелелазіння, фрідайвінг, бойові мистецтва, виживання, квантова психологія.