Як підібрати головні убори та шарфи для трейл-бігу в спеку та холод
Зміст:
- Трейловий біг взимку: як правильно займатися та одягатися, щоб не захворіти
- Пов'язки, навушники, балаклави та шапки — що краще для зимового бігу
- Як захистити горло і дихати під час бігу взимку: чи шкідливо надягати на ніс маску, бафф
- Біг у горах влітку: як захиститися від сонця
- Вибір бігової кепки за конструкцією та матеріалами
- Як трейлраннеру використовувати шийні бандани та бафф у сезон весна-літо
- Кілька слів про сонцезахисні окуляри для трейлраннінгу
Такі головні убори для трейлового бігу, як шарфи, бандани й баффи – це не просто яскраві аксесуари, а, перш за все, необхідні атрибути захисного спорядження. Рівень турботи та безпеки, який можуть надати ці невеличкі вироби, може значно змінити самопочуття під час бігу за будь-яких погодних умов.
Обираючи потрібну модель, зверніть увагу на загальні вимоги:
- зносостійкість та легкість,
- поглинання вологи та швидке просихання,
- надійність прилягання та анатомічна посадка,
- захист - утеплення цільових ділянок голови для виробів зимового призначення, перфорація та/або дихаючі панелі для теплих сезонів,
- комфорт під час носіння,
- помітність вдень та в темряві.
Трейловий біг взимку: як правильно займатися та одягатися, щоб не захворіти
Морозний вітер чи снігопад – це не ті перешкоди, які повинні заважати виходити на стежини та отримувати задоволення від зимового трейлранінгу. Одне з найскладніших завдань під час бігу взимку – підтримувати правильну температуру тіла. Однак, якщо ви одягнуті відповідно до погодних умов та слідуєте правилам багатошаровості, біг буде комфортним та безпечним для здоров’я. Звичайно, якщо у вас немає медичних протипоказань.
Про те, як правильно підібрати одяг для трейлового бігу зимою та уникнути намокання, промерзання, та й перегріву, більш детально ви можете прочитати в статті "Як підібрати спортивний одяг для бігу взимку". Ті ж базові вимоги актуальні й для головних уборів.
Пов'язки, навушники, балаклави та шапки — що краще для зимового бігу?
Враховуючи те, що в холодну погоду голова може втрачати багато тепла, її дбайливе утеплення є обов’язковим. Обираючи головний убір для зими, варто врахувати рівень суворості погодних умов, в яких доведеться бігати, а інколи і їх мінливість. Чим холодніше та вітряніше, тим більшого утеплення та захисту буде потребувати голова й вуха зокрема. Тож, можливо, для тренувань у холодний сезон вам знадобиться не один варіант головного убору.
Аксесуари для зими можуть бути різного рівня легкості, чи, навпаки, утеплення, мати різні конструкції, вітро-, вологозахисні властивості, а також приємні бонуси у вигляді отворів для зачіски хвостом, навушників та окулярів.
Для днів з відносно теплою зимовою погодою, але такою, що вуха вже відчувають дискомфорт, чудово підійде спортивна пов’язка чи легка шапочка для бігу, або ж вітрозахисні навушники. Такі аксесуари захистять вуха від продування, але не спричинять перегрів та запотівання.
В морозну погоду на допомогу прийдуть зимові шапки для бігу та утеплені пов'язки на голову. А для тих, хто потребує захисту дихальних шляхів та боїться обмороження шкіри обличчя - балаклави. До речі, балаклава одночасно рятує від холоду і шию.
Також не слід забувати про те, наскільки інтенсивні ваші тренування, і чи є у вашої бігової курточки капюшон, який здатний створити додатковий шар захисту під час змін в погоді або у вашій швидкості.
Як захистити горло і дихати під час бігу взимку: чи шкідливо надягати на ніс маску, бафф
Вдихання зимового повітря, яке не тільки холодне, а й сухе, може викликати певний дискомфорт під час бігу, й інколи призвести до захворювань дихальних шляхів. Уникнути цього допоможе слідування декільком порадам:
- Контроль дихання, регулярні розслаблені вдихи допоможуть мінімізувати навантаження на дихальну систему.
- Необхідність розігріваючої розминки та перегляд інтенсивності тренувань, якщо температура за вікном дуже низька.
- Захист та утеплення – існує багато моделей утеплювачів шиї, бандан, шарфів, балаклав та спортивних масок для бігу, які будуть служити не лише бар’єром між холодним повітрям та вашими легенями, а й зігріють обличчя і вбережуть від обмороження щік та губ.
- Підтримання водного балансу, бо рідина особливо потрібна для гідратації під час фізичних навантажень, особливо якщо повітря сухе.
Однак слід врахувати те, що під час бігу в баффі чи в масці, які закривають рот та ніс, потрапляння кисню буде обмеженим, а від дихання буде створюватись вологе середовище. Тож, на скільки закривати обличчя під час зимового бігу, та чи закривати його взагалі - питання агресивності погоди, вашої тренованості та індивідуальних вподобань.
Біг у горах влітку: як захиститися від сонця
Трейловий біг влітку, на відміну від зимового бігу по снігу та за низької температури, однозначно комфортніший, але також потребує додаткового захисту тіла, голови та очей. Тривале перебування під активними сонячними променями може завдати шкоди не лише під час тренування чи змагань, а й мати довготривалі негативні наслідки для здоров’я. Слід додати, що в горах вплив ультрафіолету особливо відчутний, і чим вище над рівнем моря ви бігаєте, тим він більший та агресивніший.
Для того, щоб захистити голову, обличчя та шию під час бігу в горах, слід подбати не лише про спеціалізований одяг, а й про придбання сонцезахисного крему високого ступеня захисту, гігієнічної помади для губ, спортивних окулярів та головного убору.
Вибір бігової кепки за конструкцією та матеріалами
Сучасні бігові кепки розвинулись далеко за межі звичних бейсболок. Купити таку, що підходить за функціями та дизайном взагалі не проблема. Адже кількість конструкцій, якість та легкість матеріалів, цільове призначення та колірні гами вражають.
Візори або як їх ще називають кепки-козирки, завдяки своїй мінімалістичній конструкції та відкритому верху, легкі та мають високу повітропроникність. Вигнутий козирок захищає обличчя від сонця, а очі від відблисків. Однак, важливо не забувати про те, що візори лишають без захисту відкриту маківку, тому рекомендується додаткове нанесення сонцезахисного крему або обмеження перебування під сонцем. Обираючи козирок, зверніть увагу на матеріал обода, він має вбирати піт. Перевагою на користь візорів є можливість варіювати зачіски, що оцінять ті, хто має довге волосся.
Кепки для бігу забезпечують покриття маківки. При цьому вони також можуть бути майже невагомими та гнучкими для компактного пакування, а, завдяки ультра легким матеріалам з вологовідвідними властивостями, додатковій перфорації та більш дихаючим панелям, швидко сохнути. Однією з переваг кепок є те, що їх можна використовувати як тимчасовий резервуар для води або льоду, задля створення додаткового охолодження голови.
Капелюхи-накидки та панами - розроблені для бігу в особливо спекотних умовах. Панами забезпечують додатковий захист шиї та вух від пекучих променів. У своїй конструкції можуть мати низку корисних функцій, таких як, затемнену нижню частину для зменшення відблисків, маленьку приховану кишеню та регульований підборідний ремінь.
Ультра легкі та дихаючі капелюхи-накидки, за допомогою своєї регульованої конструкції та широкій знімній вставці, здатні забезпечити максимальний захист від сонця особливо ніжним ділянкам обличчя, шиї та плечей. Захисну вставку, яка кріпиться за допомогою липучки чи кліпсів, можна знімати та прати окремо.
Деякі моделі кепок та капелюхів виготовлені з тканин, що забезпечують посилений захист від ультрафіолетових променів, а також мають антимоскітне просочення, що буде незайвим під час бігу в особливо сонячних та вологих умовах.
Як трейлраннеру використовувати шийні бандани та бафф у сезон весна-літо
Шийні бандани та баффи, в залежності від щільності матеріалу виготовлення, можуть використовуватись бігунами цілий рік. Ці, на перший погляд, прості вироби, виводять вологу, можуть мати захист від ультрафіолету та здатні подбати не лише про вразливу шкіру шиї, верхньої частини грудей, а також про органи дихання під час вдихання вітру, забрудненого пилом, піском, дрібними комахами. Для бігу в найспекотніших умовах бафф можна час від часу змочувати в холодній воді, чи, навіть класти в нього лід, тим самим створюючи додаткове охолодження.
Кілька слів про сонцезахисні окуляри для трейлраннінгу
Сонцезахисні окуляри для бігу є не менш важливим аксесуаром для запобігання негативного впливу сонця, вітру, потрапляння в очі дрібного бруду та комах. До того ж вони необхідні як влітку, так і в холодний сезон. Що необхідно оцінити, обираючи окуляри для трейлранінгу?
- Дизайн оправи, відповідність особливостям побудови обличчя;
- Захист від ультрафіолетового випромінювання;
- Тип та колір лінз, в залежності від умов бігу;
- Поле зору;
- Комфортність та надійність посадки;
- Вентиляцію повітря між лінзами та обличчям, наявність покриття від запотівання;
- Матеріали виготовлення, стійкість до пошкоджень;
- Вагу.
Знайдіть серед безлічі бігових капелюхів, окулярів, баффів та шарфів ті вироби, які будуть пасувати вашому біговому образу, додавати яскравості та підвищувати настрій. А захист, який ви отримаєте, зробить ваші тренування та змагання більш ефективними та результативними, збереже та подовжить здоров’я.
Трейлраннерка, амбасадор бренду Kailas.
Захоплення: трейлові забіги