Автор:
Змінено:
Список речей для тур-походу маршрутами Ісландії та Норвегії
Піший туризм в Ісландії та Норвегії — відпочинок для тих, хто мріє побачити полярне сяйво, химерні скелі, фіорди, незвичайні пляжі, зануритись у термальні джерела і піймати хвилі безмежного океану. Та щоб отримати задоволення від всієї цієї краси й самобутності треба підготуватися: погода на півночі сувора і вогка, тому знадобляться речі, що не промокають і добре зігрівають. На шляху вас чекатимуть кам’янисті та ґрунтові тропи, а ще холодні річки, які треба переходити вбрід, тож важливо підібрати правильне взуття. Разом із турклубом KULUAR ми врахували нюанси, які можуть чекати на вас в поході та склали на їх основі список необхідного спорядження.
Стаття в допомогу: Спорядження туриста для походу в Ісландії та Норвегії.
Туристичне спорядження для пішої подорожі в Ісландії та Норвегії
Намет. Клімат в горах Ісландії та Норвегії вологий, місце ночівлі ви мінятимете майже щодня, часто доведеться таборитись прямо під дощем... Тому рекомендуємо обирати "будиночок" із зовнішнім каркасом, коли дуги кріпляться до тенту (а не внутрішнього шару). Так під час установки не промокне внутрішня частина намету і під тентом швидко можна сховати все туристичне спорядження. А щоб помістилися не лише індивідуальні, а й групові речі краще обрати модель з двома тамбурами.
Корисні статті: Як вибрати і купити намет, Як відремонтувати тент.
Спальник. Беріть з синтетичним утеплювачем, орієнтуйтесь на показники температури комфорту 0…-5℃. Зовнішня тканина спальника має бути вологовідштовхувальною, як і у компресійного мішка для зберігання цього й іншого похідного екіпірування.
Корисні статті: Як правильно обрати спальний мішок та Як доглядати за спальником.
Килимок. Для комфортного сну в наметі підійде складний каримат з піни або надувний килимок. Перший — легше та компактніше, а другий — тепліше й комфортніше. Обирайте, що для в пріоритеті саме для вас.
Корисна стаття: Як підібрати туристичний килимок.
Сідачка. Неодмінно знадобиться, бо сидіти на холодному й вогкому камінні нікому не рекомендується. Ви точно не пошкодуєте, якщо візьмете її з собою в подорож північними країнами.
Рюкзак. Враховуйте, що в рюкзаку буде намет, спальник та інше спорядження, яке ви нестимете на собі, тому варто купити якісну модель великого об’єму. Зазвичай дівчатам підходять рюкзаки на 60-70 л, а чоловікам — 80-90 л.
Корисні статті: Складаємо туристичний рюкзак, Обираємо туристичний рюкзак для гір, а ще Купуємо наплічник для подорожей.
Рейнковер. Підвищена вологість вимагає надійного захисту всього туристичного спорядження від дощу й бруду. Тому навіть при наявності дощовика-пончо накидка для рюкзака вам також знадобиться (щоб захищати спорядження, коли нема сенсу вдягатись у плащ). Рейнковер часто йде в комплекті з наплічником, але якщо ж купуєте його окремо, то переконайтесь у відповідності розміру.
Трекінгові палиці. Під час походу на вас чекатимуть як легкі тропи, так і скелясті перевали, броди через холодні ріки. Зберегти рівновагу та і просто розвантажити ноги й спину допоможуть трекінгові палиці. Радимо обирати серед телескопічних моделей, адже їх легко і зручно відрегулювати по висоті, відповідно до рельєфу місцевості.
Корисна стаття: Рекомендації по вибору трекпалиць для гір.
Важливі особисті речі, що треба взяти з собою в похід
Ліхтарі. Звертайте увагу, щоб налобний ліхтарик мав вологостійкий герметичний корпус. Потужність не надто важлива, достатньо показника у 300-600 люменів. Холод, волога і багато похмурих днів швидко "з’їдають" заряд, тому візьміть додаткові елементи живлення. Не буде зайвим і кемпінгове освітлення, адже більшість ночівель проходитимуть у наметовому таборі. Якщо ж ви поціновувач романтики, напевне вподобаєте кемпінгові ліхтарики у вигляді гірлянди — це плюс до зручності та приємної атмосфери.
Корисна стаття: Як вибрати й купити налобний ліхтарик.
Кружка, ложка, миска, ніж. У посуді для походу з наметом важлива легкість і міцність. Тому миски, чашки та навіть каструлі з сучасного термоеластопласту чи силікону — саме те що треба! Маршрутом можна зібрати їстівні гриби, які стануть приємним доповненням до вечері, тож не буде зайвим казанок з антипригарним покриттям. І не забудьте ніж, наприклад розкладний Opinel.
Корисна стаття: Найкращий посуд для походу.
Пляшка для води. Якщо ви потребуєте багато води навіть у прохолодну погоду, то радимо придбати гідросистему — дозволяє пити не дістаючи тару з рюкзака. Більш простий варіант — похідна фляга або спортивна пляшечка.
Корисна стаття: Обираємо флягу і гідратор в похід.
Термос. Більш актуальний для треків у північних країнах. Кілька ковтків гарячого ароматного чаю на привалі або зранку в наметі — однозначний плюс, тому варто обирати термос, який максимально довго тримає тепло. Який ми порекомендуємо? Однозначно від бренду Zojirushi, бо їх вироби зберігають напій гарячим довше за інші, але й коштують дорожче. В нашому магазині представлено багато модифікацій термосів, серед яких ви підберете компроміс між ціною та якістю.
Корисна стаття: Популярні виробники термосів, Поради для вибору якісного термоса.
Герметичні мішки. Радимо тримати одяг, гаджети й документи в гермочохлах і гермомішках, бо під час раптової зливи ви можете не встигнути вчасно накинути дощовик. Та й навіть при падінні спорядження у воду, речі в герміках залишаться сухими.
Сонцезахисні окуляри. В поході шкідливе ультрафіолетове випромінювання буде впливати на очі цілий день ще й відбиватиметься від води, снігу, льоду, чим завдаватиме великої біди очам. Тому важливо підібрати високоякісні окуляри із захистом від всіх типів УФ. А щоб вони добре трималися на обличчі, обирайте модель з ергономічною оправою і бажано з антиковзкими накладками.
Корисна стаття: Все про сонцезахисні окуляри та їх властивості.
Сонцезахисний крем. Тривале перебування під сонцем вимагає також захисту шкіри, особливо обличчя, від негативного впливу УФ. На всі ділянки тіла, які не закриті, потрібно нанести сонцезахисний крем — обирайте з показником SPF 50 і вище.
Корисна стаття: Як захистити шкіру від УФ-випромінювання.
Предмети особистої гігієни. Не забудьте прихопити з дому мило, зубну щітку і пасту, шампунь, серветки. Пропонуємо взяти мило саме від Sea To Summit, бо воно легке, універсальне, безпечне для природи. Також варто додати до списку туристичного спорядження і легкий рушник з мікрофібри.
Взуття для трекінгу Ісландією, Норвегією
Черевики. Під час трекінгу кам’янистими тропами є ризик підвернути ногу, тому обирайте найякісніші туристичні черевики. Серед характеристик звертайте увагу на підошву (краще тракторна) і добре захищений носок. Черевики потрібно купляти на 1-2 розміри більше, щоб мати запас для теплих шкарпеток і можливих набряків ніг від тривалого походу. Зверніть увагу, що в онлайн-магазині X-Zone ви можете замовити одразу кілька пар однією посилкою, щоб обрати одну, а решту повернути без зайвих витрат. Головне, щоб взуття вам підійшло по всім параметрам і ви встигли його трішки розносити перед великою омріяною подорожжю.
Корисні статті: Трекінгове взуття, Як доглядати за трекінговими черевиками.
Сандалі. Беріть легкі, які швидко сохнуть і фіксуються на п’ятках. Вам доведеться взувати їх, щоб переходити річки. А поки ви доберетеся до кемпінгу сандалі висохнуть, тож ваші ніжки зможуть відпочити в них після тривалих переходів.
Корисна стаття: Як обрати сандалі
Кросівки. Зручне взуття знадобиться для прогулянок містами та перельотів. Кросівки можна лишити в готелі чи в кемпінгу, щоб одягнути їх чистенькими після треку.
Корисна стаття: Як обрати трекінгові кросівки.
Одяг для походу
Шапка. Літо в горах Скандинавії доволі прохолодне, середня температура +15 ℃, а ще часті вітри, тому радимо покласти легку флісову або вовняну шапку. Також хороший варіант — вітронепродувні моделі з віндстоперу чи софтшелу.
Легкий головний убір. В ідеалі беріть два варіанти: кепку чи панаму та літній баф. Тоді, залежно від погоди, ви зможете захистити від сонця очі, вуха, шию, а при сильному вітрі й все обличчя.
Мембранна куртка — мастхев для скандинавського клімату, де дуже сильні вітри й часті дощі. Під час вибору звертайте увагу на показники водонепроникності (потрібно від 10000 мм), а також на наявність капюшона з козирком та вентиляційних блискавок під пахвами.
Корисні статті: Як обрати та купити штурмовку, Правильний догляд за мембраною.
Ходові штани. Щоб мати під час трекінгу сухі й теплі ноги, рекомендуємо мембранні штани. Їх синтетична тканина з добре проклеєними швами не продувається, захищає від дощу й одночасно з цим "дихає". Радимо переглянути моделі від Montane, Turbat, Kailas та інших відомих брендів, що давно зарекомендували себе на ринку туристичного спорядження.
Корисна стаття: Мембрана від Kailas.
Флісова кофта — важливий елемент багатошарової системи утеплення. Флісова тканина легка, зберігає тепло, добре відводить вологу під час фізичного навантаження, а ще "дихає". В м’якенькій флісці приємно посидіти біля багаття, тож можете брати дві кофтини.
Корисна стаття: Як обрати для себе флісову кофту.
Комплект термобілизни. Почуватися комфортно за будь-якої погоди в Норвегії та Ісландії ви будете, якщо оберете якісну термобілизну. Купити в X-Zone натільний шар туристичного спорядження можна онлайн або зайти у фізичний магазин в Києві. Наші консультанти допоможуть підібрати комплект для активного руху (із "розумної" синтетики з антибактеріальними властивостями) та теплий для сну.
Корисна стаття: Для чого потрібна термобілизна, Як вибрати термоодяг.
Футболка. Для сонячних днів візьміть 1-2 легкі сорочки або футболки. Тканина має бути приємною до тіла, доволі еластичною та дихаючою. Добре, коли модель виготовляється за технологією контролю запаху, тоді прати футболку під час треку не доведеться.
Рукавички. Для прохолодних ранків та перебування біля льодовиків вам знадобляться рукавиці. Підійдуть легкі флісові (м’якенькі та швидко сохнуть), вовняні (зігрівають навіть у вологому стані) чи із софтшелу (зручні та чудово захищають від вітру).
Туристичні бахіли, які служать додатковим захистом ніг від бруду, пилу, снігу, дощу. Та і якщо під час трекінгу ви вступите у глибоку калюжу, вода не заллється в черевик. Також бахіли (гетри) уберігають штани від забруднення.
Шкарпетки ходові. Беріть дві-три пари для трекінгу і ще одні звичайні для перебування у кемпінгу чи міських прогулянок. Під високі черевики обирайте і високі термошкарпетки, вони мають ідеально сидіти на нозі, тоді натирання й мозолі не зіпсують вам подорож.
Корисні статті: Навіщо потрібні термошкарпетки, Як обрати і купити термошкарпетки, а ще Як підібрати трекінгові шкарпетки.
Шкарпетки для сну. Покладіть 1-2 пари м’якеньких і тепленьких, наприклад із вовни мериноса.
Змінна спідня білизна. Для багатоденних переходів підійдуть еластичні термотруси (синтетичні чи з мерино-вул). Вони добре зігрівають, відводять вологу, мають стійкість до утворення неприємного запаху.
Дощовик-пончо — краще звичайного крою, бо накидається поверх рюкзака, а тому вода не буде затікати у проміжку між спиною та наплічником. Виробники часто доповнюють пончо затяжками на капюшоні та застібками на горловині.
Перелічимо, що ще потрібно підготувати до жаданої поїздки в Норвегію або Ісландію:
- готівка для платного душу на деяких стоянках, а ще магазинів з ісландським шоколадом і місцевим легким пивом;
- смаколики, щоб підтримувати організм під час переходів та коротких привалів;
- індивідуальні ліки та знеболювальні медичні препарати, можете також купити готову аптечку з необхідними медикаментами, виготовлену з цупкого матеріалу;
- фотоапарат, гаджети та зарядні пристрої — нагадуємо, що все в гермочохлах;
- купальник/плавки для перебування в термальних джерелах чи міському басейні.
Під час трекінгу Ісландією і Норвегією не буває поганої чи хорошої погоди, адже все залежить від правильно підібраного одягу. Орієнтуйтесь на дощовий і прохолодний клімат з ймовірними сонячними днями. А якщо маєте ще питання щодо збору речей, почитайте статтю Яке спорядження необхідне для пішохідного туризму.