Як обрати туристичний килимок
Зміст:
Туристичні походи здебільшого передбачають подолання великих дистанцій. Часто це відбувається у пересіченій і навіть у складній місцевості. Тому ефективність кожного учасника багато в чому залежить від якості відпочинку та сну. У будь-якій ситуації варто мати гарне спорядження, за допомогою якого можна облаштувати комфортні умови під час привалів та ночівель на природі.
Різновиди карематів
Щоб добре відпочивати під час багатоденного походу, недостатньо мати якісний спальний мішок. Без щільної і одночасно м'якої підстилки на грунті або скелястій поверхні кожен горбочок, паличка або камінчик відгукнуться на вашій спині та боках. В даному випадку допоможе туристичний килимок, який отримав назву каремат від назви "Karrimat" англійської компанії "Karrimor", яка є розробником цього присування. Спробуємо розібратися, який каремат краще.
Перед тим, як вибрати каремат, варто ознайомитись з його основними різновидами:
- пінополіуретанові: звичайні (скручуються) і складані;
- самонадувні;
- надувні.
Ефективно підібрати каремат можна, вивчивши його робочі властивості. Тому слід ознайомитися з кожним видом окремо і зробити невелике візуальне порівняння модифікацій, що цікавлять.
Класичні пінополіуретанові каремати
Пінка, як його ще називають, просто дивує туристів своєю довговічністю та стабільністю у робочих властивостях. Якщо правильно підібрати каремат цього типу, то туристу відкриється безліч позитивних сторін. Серед них:
- низька вартість;
- універсальність у застосуванні;
- чудові властивості теплоізоляції.
Основні види «пінки» поділяються на дві категорії:
- одношарові - застосовуються для занять фітнесом та пілатесом у спортзалах. Використовувати їх для сну на природі не варто, тому що всі властивості ґрунту будуть відчутними для вашого тіла;
- багатошарові - дво- та тришарові каремати можуть змінюватись у товщині від 0,8 до 1,5 сантиметра. Важливо пам'ятати той фактор, що велика товщина килимка підвищує його м'якість та теплоізоляційні характеристики. Недоліком є збільшення ваги та об'єму.
У виробництві туристичної «пінки» кожен шар виготовляється за допомогою різних технологій. Найчастіше низ є жорстким і щільним, а верхні шари м'якшими. Це підвищує комфорт туриста під час сну.
Пінополіпропіленовий туристичний килимок не боїться іскор від багаття. При подібних ситуаціях у ньому пропалюється невеликий отвір, що не впливає на його властивості. Тому такі каремати часто розставляють біля вогнищ, щоб вони набрали вищої температури перед тим, як лягти на нього для сну.
Складані килимки
Даний варіант - це каремат із пінополіуретану, який складаєтья гармошкою для зручності транспортування.
Подібна конструкція має безліч переваг, серед яких:
- компактність - килимок займає мало місця при перенесенні;
- можливість використовувати як сидіння. Для цього не доведеться розкладати каремат. Достатньо просто дістати його з рюкзака та покласти на зручне місце;
- стійкість до скручування.
У багатьох моделях є алюмінієва плівка на нижньому шарі. Такий варіант має покращені термоізоляційні властивості та підвищений захист від іскор вогнища та пошкоджень об гострі предмети.
Наявність пропалин та проколів відбивається виключно на естетичності складаного каремату. Дані пошкодження не позначаються його робочих властивостях.
При необхідності килимок можна підігнати під зріст туриста. Для цього зрізається необхідна кількість секцій, що теж не вплине на характеристики каремату.
Самонадувані килимки
Цей різновид каремату має в своїй основі матеріал, який за характеристиками схожий на губку для ванної. Пориста структура та канали в наповнювачі самостійно вбирають повітря та розтискаються.
Зазвичай самонадувні килимки виготовляються в товщині від 2,5 до 10 см. Чим більша товщина, тим краще його теплоізоляційні характеристики. Також важливо звернути увагу на якість зовнішнього покриття матеріалу. Тканина з комірками та шорсткістю дозволяє облаштовувати табір навіть на невеликих ухилах.
Вибрати туристичний килимок, що самонадувається, варто через такі плюси:
- відмінні характеристики для комфорту під час відпочинку;
- підвищена теплоізоляція;
- доступна ціна;
- компактність (при товщині до 5 см).
Крім цих відчутних переваг, самонадувні каремати мають недоліки. Це – слабка стійкість до іскор від вогню, порізів та проколів. Тому його варто застосовувати після очищення ґрунту від гострих предметів.
Маючи у своєму спорядженні самонадувний каремат, слід постійно носити з собою ремкомплект для нього. Таким чином, можна уникнути багатьох неприємностей під час походу.
Надувні килимки
Такий варіант є оптимальним для туристів, які найбільше піклуються про вагу спорядження та власний комфорт під час відпочинку у походах. Багато моделей таких матраців комплектуються різними насосами. Іноді це може бути спеціальний гермомішок, за допомогою якого можна надути килимок. Але деякі доведеться надувати за допомогою своїх легень.
Сучасні технології дозволили розробити спеціальний маленький насос, який функціонує від звичайних батарейок. Цей аксесуар має компактні розміри і не обтяжує рюкзак туриста.
Вирішили вибрати надувний килимок для туризму? Насамперед зверніть увагу на покриття внутрішньої сторони тканини. Якщо це проста гума без утеплювача, сон на відкритому грунті може стати для вас «холодним». Причиною є низька термоізоляція гуми. У результаті повітря всередині матраца охолоне, що буде відчутним для вашого організму.
У ролі наповнювачів для надувних матраців застосовуються такі матеріали:
- високотехнологічна синтетика;
- пташиний пух.
Варто пам'ятати, чим міцніша поверхня і більше наповнювача в матраці, тим вищі його вагові показники. Тому слід ретельно обміркувати, наскільки ви готові пожертвувати своїм комфортом задля подолання кількох зайвих кілометрів у поході.
Не знаєте, як обрати туристичний рюкзак? Прочитайте нашу статтю.
Як правильно обрати каремат?
При виборі необхідно виходити з умов, у яких він буде використовуватись. Якщо ваш туризм полягає в короткочасних посиденьках біля багаття і парі ночівель, найкращим варіантом буде класична двошарова пінка або килимок-гармошка. Використовуючи його, можна без відчутних проблем для здоров'я переночувати в різних умовах, хоч і буде трохи жорсткувато.
Для м'якого, але відносно недорогого сну відмінно підходить самонадувний килимок. За вагою такі каремати трохи більше класичних, але у напрямку комфорту вони мають незаперечні переваги.
Для походу в гори варто вибрати самонадувний або надувний матрац. Більшість виробників таких килимків вказують граничні температури. Тому можна ефективно підібрати найбільш підходящий варіант для будь-яких умов.
Важливо пам'ятати, чим нижча температура комфорту, яка вказана на килимку, тим більша його вага. Тому слід ретельно підходити до підбору екіпірування.
Зібрались у багатоденний похід в гори взимку? Значить, ви вже маєте подібний досвід туризму. Тут найкраще підходить наявність класичного каремату та самонадувного килимка. Перший може бути нижнім шаром під час сну, а верхній самонадувний або надувний каремат істотно підвищить комфорт під час нічного відпочинку. Такий «бутерборд» збільшить якість відпочинку навіть за температур в -25 -30С. Але не варто забувати про надійний спальний мішок для зими.
Висновки:
Головне - чітко визначити, в якій місцевості та при яких температурах здійснюватимуться походи. Також не варто переоцінювати свою витривалість до важких умов та незручностей туризму. Якщо на першому місці комфорт та тепло, варіантів тут мало. В інших випадках слід виходити із ситуації.