Технології, матеріали та одяг з флісу Polartec
Далеко не кожен день і навіть не щороку на світовій арені з'являється така продукція, яка зчиняє справжній переворот у певній галузі та на тривалий час стає вагомою складовою ринку. У сфері одягу для outdoor впевнено посів своє непохитне місце флісовий матеріал polartec. Логотип однойменної компанії став синонімом знаку якості, а споживачі ототожнюють цю тканину з надійністю та комфортом. Пропонуємо вам ознайомитися з усіма особливостями та перевагами даних виробів.
Полартек – це не матеріал, а торгова марка
Сьогодні компанія Polartec відома у всьому світі завдяки своїй високотехнологічній флісовій продукції. Історія фірми почалася понад сто років тому, але свою революційну лінійку Polarfleece вони представили в 1981 році. На той час багатошарова концепція одягу якраз набула остаточних рис, а існуючі на ринку варіанти утеплюючого шару були ще далекі від досконалості. Тому, створений складною та багатоетапною працею утеплювач полартек здійснив справжній технічний прорив. Бренд, що випускає цей матеріал, до 2007 року називався Malden Mills на честь міста заснування. Але після зміни менеджменту та реорганізації компанії, ім'я “батька” та “дитя” стало єдиним.
Завдяки своїм унікальним теплоізолюючим і вологовідвідним властивостям ця тканина вважається найбільш вдалою сировиною для різноманітного туристичного та спортивного одягу.
Відмінності Полартек від флісу інших виробників
Фліс цієї торгової марки має більш високу якість і покращені характеристики в порівнянні з іншими виробами, представленими на ринку. Фундаментом для всіх переваг тканини є методи та технології її виготовлення. У виробництві продукції використовується більша кількість ультратонких поліестерових мікроволокон (фірми DuPont) на одиницю поверхні, ніж в інших матеріалах. Завдяки такому ефекту забезпечується особливий мікроклімат під одягом шляхом створення безлічі повітряних порожнин. Поліестер забезпечує чудову парорегуляцію, а також не промокає під час незначних опадів та не вбирає вологу. Це синтетичне волокно схоже на вовну, але при цьому значно легше, швидко сохне, не мнеться, не кошлатиться і легко переться. Процес виготовлення полягає в наступному:
- Плететься трикотажне полотно з вузликами на поверхні.
- Після фарбування вузлики розриваються на спеціальному устаткуванні.
- Щільність та довжина ворсу регулюється кількістю та розміром вузликів.
- Отриманий текстиль піддається спеціальним видам обробки:
- антипілінгова — перешкоджає кошлатанню і допомагає зберегти гарний зовнішній вигляд на більш значний період;
- антибактеріальна — знижує ризик появи подразнення на шкірі, неприємного запаху та розмноження мікробів;
- вологовідштовхувальна — збільшує здатність утримувати воду.
Усі етапи та особливості виробництва підвищують унікальність продукту. І незважаючи на створення багатьох аналогів або реплік полара іншими компаніями, оригінал все ще займає провідні позиції за багатьма параметрами.
Види полара
Сьогодні бренд виробляє понад триста видів матеріалів, які мають різне призначення та виготовляються за різними технологіями. Залежно від функціональності виділяють три великі категорії тканин. Для наочності ми поєднали їх у табличку.
Базовий шар | Утеплюючий шар | Зовнішній захисний шар |
Polartec Power Dry Polartec Power Stretch Polartec Power Grid Polartec Power Wool | Polartec Classic Polartec Thermal Pro Polartec High Loft Polartec Wind Pro Polartec Alpha | Polartec Windbloc Силовий щит Polartec Polartec Power Shield Pro Polartec NeoShell |
Основною відмінністю цих матеріалів є їх товщина. Цей показник визначає рівень теплоізоляції готового виробу. Компанія пропонує варіації від 100 до 600 г/м², які використовуються для створення різних моделей екіпіровки. З цієї сировини виготовляються комплекти теплої спідньої білизни, флісові кофти, легкі куртки, сорочки, светри, а також теплий зимовий верхній одяг.
Polartec для термобілизни та базового шару одягу
В першу чергу потрібно визначити, що саме є базовим шаром. У тришаровій системі туристичного одягу базу становить те, що безпосередньо прилягає до тіла. Тому вимоги до якості термобілизни дуже високі, оскільки саме від нього залежить відчуття сухості та тепла. Ефективність поглинання вологи вважається одним із визначальних критеріїв при виборі такого натільного набору. Розглянемо основні види зразків першого шару докладніше.
Power Dry
Цей представник сімейства тканин полартек відрізняється високою еластичністю та тонкістю, а також дуже приємний до тіла. Матеріал, випущений у світ на початку 2000-х, складається з двох компонентів — м'яка вологовідвідна підкладка та гладка зовнішня поверхня. Кожна складова виконує свою функцію. Внутрішня частина шляхом капілярного ефекту відтягує вологу від шкіри, а зовнішня сприяє прискоренню випаровування, розподіляючи воду по поверхні. Нитки тут оброблені іонами срібла, що стримує поширення бактерій та перешкоджає появі неприємних запахів. Крім того, Power Dry має найвищий рівень захисту від ультрафіолетового випромінювання з усієї лінійки тканин для базового шару. Існують варіанти з індексом від UPF 15 до UPF 50 (максимальний захист). Такі показники дозволяють застосовувати цей різновид матерії у виробництві легких комплектів для фітнесу та бігу в жаркому кліматі та термобілизни для активного відпочинку у теплих та помірних погодних умовах.
Power Stretch
Цей вид використовується у функціональній білизні, яка призначена для зимових видів спорту, гірського туризму та альпінізму в умовах низьких температур. Крім того, продукт також часто застосовується для виробництва рукавичок, шапок, шарфів, балаклав та баффів з лейбою Polartec. Як і вищезгаданий матеріал, полартек пауер стрейч також складається з двох компонентів. Внутрішня сторона утворює ворсисту поверхню, тому що виконана з довгих порожнистих волокон. Зовнішній шар є спеціальним покриттям, яке підвищує стійкість до стирання і зменшує тертя з іншими шарами одягу. Але є й значна відмінність — він має більш складну та щільну структуру. Еластичність досягається шляхом додавання еластану у тканину. У цьому варіанті використовуються стійкі до розтягування нитки, які перешкоджають ушкодженням та втраті пружності виробів. При цьому нікуди не поділися і чудові вологовідвідні теплоізоляційні властивості.
Power Grid
Найскладніший у виконанні двокомпонентний текстиль для базового шару. Він став продовженням експериментів із уже досягнутими показниками попередніх варіантів. Головними цілями вдосконалення були зниження ваги та підвищення вологовідвідних характеристик. І слід сказати, що рішення було знайдено і все вдалося. А вийшло це завдяки рифленій внутрішній поверхні, що складається з однакових квадратних осередків. Тканина справді стала легшою. А завдяки повітряним каналам між осередками забезпечується найкраща вентиляція та відведення вологи від тіла.
Сфера використання Power Grid — білизна для фізичних навантажень високої інтенсивності, що викликають підвищене потовиділення.
Power Wool
Родзинкою цього полотна можна вважати чудовий тандем натуральних та синтетичних волокон. Популярність вовни мериноса на outdoor ринку не пройшла повз бренд полартек і виразилася в розробці power wool. Концепція двокомпонентності все ще зберігається, але в цьому випадку внутрішня сторона виготовлена з вовни, тому висока термоізоляція тут забезпечена. Лицьове плетіння зроблене з поліестерових волокон для кращої зносостійкості. Таке поєднання було використано чи не вперше, що дало продукту низку переваг:
- природна стійкість до утворення запахів;
- чудові дихаючі показники;
- швидке висихання;
- простота догляду;
- відновлення форми після прання;
- капілярне водовідведення.
Вироби з цього флісу відрізняються своєю універсальністю та широким спектром використання: пошиття спортивного одягу базового та утеплюючого шарів для активних занять спортом у холодний період.
Полартек для одягу середнього шару
Головним завданням утеплюючого шару, як не дивно є максимальне утримання тепла. Другим ключовим параметром має бути відмінна паропровідність. Моделі полартек чудово справляються з цими функціями.
Саме з виробництва матеріалів для даної категорії одягу розпочалася історія цілого ряду продуктів. Найпершим і найвідомішим представником цієї лінійки по праву вважається Polartec Classic. Він і дав назву всій серії продукції, яку згодом багато хто називав поларом. Сфера застосування класичного варіанта дуже різноманітна — теплий середній шар у вигляді фліски та штанів, верхній одяг, термобілизна та різні аксесуари (шкарпетки, спідня білизна, рукавички, головні убори). Polartec Classic також розрізняють по щільності — від найтоншого (менше 100 г/м2) до зовнішніх тканин (300 г/м2).
Thermal Pro
Поліпшена версія класичної варіації полара, що складається традиційно з двох частин. В цьому випадку шляхом зміни структури трикотажного поліестерового полотна та методу обробки його зовнішньої сторони вдалося зменшити вагу матеріалу та покращити дихаючі властивості. За запевненнями виробника, цей вид флісу має підвищену стійкість до стирання, збільшені канали для відведення парів та вдосконалені антипілінгові якості. Всі ці переваги сприяли комфортнішій експлуатації під час інтенсивних фізичних навантажень. Thermal Pro поступово витісняє флагманську лінійку з провідних позицій.
Сфера застосування виробів з такої тканини також різноманітна і займає окремі ніші як у повсякденних комплектах, так і в одязі для спорту та туризму.
High Loft
Ще одна модернізована модель класики, яка має найкраще співвідношення показників вага/термоізоляція. При розробці цієї колекції були застосовані тонші та довші синтетичні волокна. Таке рішення вплинуло на легкість і пухнастість матерії, але при цьому вона не стала важчою ні на грам. Натомість завдяки розширенню повітряних кишень суттєво підвищено рівень збереження тепла. Порадують також виняткова м'якість та приємні тактильні відчуття тканини.
Але, незважаючи на візуальне збільшення обсягу, готовий одяг має відмінні компресійні показники, компактно упаковується та займає мало місця. Вирізняється також високою зносостійкістю. Як і попередні варіанти, може застосовуватися в багатьох сферах, але основне завдання полягає в утепленні в холодних умовах.
Wind Pro
База у цього полотна все та ж, але функції вже трохи інші. Цей тип текстилю використовується для створення екіпірування, здатного протистояти складнішим погодним примхам. Він все ще може бути застосований як утеплювач, але вже здатний виступати як верхній захисний шар. Речі з такого флісу призначені для широкого спектра активностей — піший та гірський туризм, альпінізм, льодолазіння, бігові та гірські лижі, повсякденні варіанти. Wind Pro здатний протистояти сильному вітру, при цьому не суттєво втрачаючи в повітропроникності. Сировина також обробляється спеціальним вологовідштовхувальним просоченням, що знижує ризик намокання поліефірних волокон.
Alpha
Ця технологія справила справжній фурор свого часу. На початку 2010-х компанія Polartec змогла знову здивувати світ. Вони створили зовсім новий продукт, виходячи з жорстких вимог. Міністерство оборони США проводило конкурс на найкращий утеплювач, який мав відповідати наступним критеріям:
- висока паропровідність;
- мала вага;
- швидке висихання;
- хороші показники повітропроникності;
- висока термоізоляція;
- помірний вітрозахист.
Після тестування було оголошено переможця — виріб від Полартек, який пізніше отримав назву Alpha.
Утеплювачем тут виступав той самий Classic, але основою послужила сітка з великими осередками, на яку традиційно наносився тонкий ворс. Завдяки такій структурі волокна не схильні до міграції. Дана конструкція є досить крихкою, тому потрібна щільна зовнішня частина та підкладка. При цьому лицьова тканина може мати багато варіацій залежно від призначення кінцевого продукту. В результаті було представлено трикомпонентну структуру. Вона відмінно себе проявляє в помірно холодному кліматі при заняттях альпінізмом, скі-турах, льодолазанні, фрірайді та ін. Цей тип полара вже є перехідною ланкою між утеплювачем і верхніми куртками.
Функціональні матеріали для спорту та активного відпочинку
Переходимо до третього шару одягу. Основні його завдання полягають в оптимальному захисті від вітру та опадів. Тут знадобиться хороша мембрана. Полартек у цій справі теж не пасе задніх, то було представлено низку розробок. До речей зовнішнього рівня висуваються вимоги високої повітропроникності та водостійкості. Що ж пропонує бренд своїм покупцям у цій ніші? Розглянемо далі.
Polartec Windbloc
Внутрішня сторона тканини виготовляється з теплого і м'якого флісу, лицьова є мембраною. Матерія багатошарова, завдяки чому забезпечуються хороші вологовідвідні та теплозберігаючі здібності, а також повноцінна циркуляція повітря. Захист від вітру має найвищий рівень – полотно впевнено справляється з поривами до 50 км/год. Windbloc рекомендують використовувати у виробництві спортивного одягу для занять у прохолодну дощову погоду. Це один із перших повноцінних softshell продуктів компанії.
Вироби також мають гарну еластичність протягом усього терміну експлуатації. Зовнішня сторона оброблена водовідштовхувальним покриттям DWR, що дозволяє витримувати короткочасні опади.
Power Shield і Shield Pro
Ця варіація стала дуже популярною в одязі софтшелл категорії. Power Shield комбінує в собі функціонал двох шарів — утеплювального та захисного. Конструкція матеріалу побудована за тим же принципом, що і Windbloc. Тут також присутній зовнішній еластичний шар з вологовідштовхувальним просоченням, а підкладка виконана з ворсистого флісу. Між ними розташована мікропориста непродувна мембрана. Така тканина забезпечує комфортну посадку, не сковує рухів і не шелестить. Довжина ворсу регулюється залежно від потенційного температурного режиму, в якому буде експлуатуватися конкретний одяг.
Версія Pro покладає на себе обов'язки оптимального захисту від вологи за умов навантаження високої інтенсивності. Водостійкість даної мембрани досягає показника 5000 мм, що дуже непогана цифра для софтшельних продуктів. У даній моделі зовнішня частина виконана з щільнішого полотна, а також використовується просочення для покриття найвищої якості. Тому Shield Pro вважається одним із найуніверсальніших softshell-матеріалів у світі, оскільки справляється з багатьма несприятливими погодними явищами.
NeoShell
Комплекти одягу з цього текстилю відмінно підійдуть для спортивних активностей, пов'язаних зі значними навантаженнями при несприятливих кліматичних умовах — лижі, сноуборд, скі-тур, альпінізм, піший туризм, льодолазіння та інше. NeoShell часто вважають досконалим представником софтшелл продукції.
У процесі виробництва даного матеріалу було застосовано електроспінінгову мембрану. Вона виготовляється із волокон поліуретану, які склеюються в єдину структуру за допомогою електромагнітного поля. Волокна поєднуються контрольовано, з дотриманням заданої відстані. Така технологія дозволяє створити відмінну повітропроникність із двох сторін. Але цей показник виробу не порушує його вітростійкість.
При цьому водостійкість тканини становить 10000 мм, а це значно нижче за лідерів ринку. Але численні тести доводять, що вищі цифри вологостійкості не завжди є перевагою. Ймовірно, дощ вам не страшний, але при цьому потовиділення може посилитися. Отже, намокнути ви можете зсередини.
Компанія Полартек випускає також безліч вогнетривких матеріалів, які мають позначення FR. Багато з вищезгаданих лінійок представлені також у вогнетривкому варіанті.
Догляд за одягом Polartec
Для того, щоб продовжити життя виробам із полартеку, слід враховувати особливості догляду за ними. Значних зусиль від вас не потрібно, але дотримуватись цих простих рекомендацій все ж таки у ваших інтересах. Сам бренд надає невелику інструкцію, як і чим прати полартек, а також як його краще сушити:
- Прати у міру забруднення у теплій воді (до 40°).
- Допускається делікатне машинне або ручне прання.
- Уникати застосування кондиціонерів для білизни та антистатиків.
- Не використовувати відбілювачі.
- Сушити природним шляхом чи в машинці на малих обертах.
- Не прасувати..
- Не здійснювати хімічну чистку.
Перевагою також буде застосування спеціальних делікатних миючих засобів (наприклад, Nikwax для Polartec), враховуючи при цьому особливості конкретного типу одягу. Також у процесі ополіскування можна використовувати розчин для відновлення водовідштовхувальних властивостей. Не забувайте перед пранням перевірити всі кишені та застебнути всі блискавки та липучки. Носіть фліс дбайливо і буде вам щастя!
Продукція торгової марки Polartec займає важливе місце на світовій outdoor-арені. Вироби з цих матеріалів точно є в гардеробі у більшості туристів та альпіністів, що доводить їхню надійність та високу якість, а також демонструє велику довіру споживачів. Сподіваємося, що нам вдалося познайомити вас ближче з цими унікальними тканинами та їх особливостями. У нашому магазині ви можете придбати багато товарів з використанням флісу полартек.