Автор:
Змінено:
Спорядження для тур-походів у Доломітових Альпах та навколо Монблану
Перше сходження на Монблан відбулося 8 серпня 1786 року. В цей день на вершині опинилися жителі Шамоні – Мішель Паккар і Жак Бальма.. Ці розумники, будучи натурами авантюрними, чудово доповнювали один одного. Їхні мотиви були зовсім різними: для першого основною ціллю сходження були наукові експерименти, в той час, як іншого цікавила лише винагорода в грошовому еквіваленті. Мішель, навіть платив Жаку за те, що той виконував роль портера. Причому, багаж складався не тільки з речей першої потреби - вони несли з собою немало наукових приладів, інструментів та навіть парасольку. Не було ж у них на той час класного захисного одягу, а ми то маємо мембранки)
Що ж, цікавий факт, звісно, та до чого ми хилимо? Команда "Кулуар" пропонує не йти на вершину, і, тим паче не тягти з собою купу речей, а позбутися зайвого та прогулятися навколо Монблану з маленькими та легкими рюкзачками. Як вам ідея?
Окрім того, ви відвідаєте пам'ятку природи світової спадщини - унікальні пейзажі Доломітових Альп (занесені до списку ЮНЕСКО). Вони, безумовно, вразять своїм різномаїттям - вічнозелений ліс, дикий луг, високогірні озера кольору неба...Ех... Недарма, це місце вважають одним із самих привабливих для пішого туру.
А щоб розуміти, яке гірське спорядження брати замість парасольки, команда X-Zone підготувала для вас чіткий список потрібних речей в гори, а ще крутяцький чек-лист. До справи!
Список гірського спорядження в Тур де Монблан та в Доломіти
Намет. Однозначно, двошаровий. Щільний водонепроникний тент послужить вам надійним захистом від дощів, а внутрішній шар дасть меншу втрату тепла. Повітряний прошарок між ними - безумовно, це хороша вентиляція. Щодо водонепроникності верху, рекомендуємо понад 3000 мм, підлоги - 10 000. Якщо ще не маєте відповідного елементу та не знаєте, як правильно обрати намет для походу - не біда, купити необхідне тур спорядження допоможуть консультанти X-Zone (наш магазин знаходиться в центрі Києва).
Рюкзак. Так, він треба, але зовсім невеличкий - для самого необхідного. В Доломіти та навколо Монблану зазвичай достатньо наплічника місткістю 20-35 л. Більший не беріть, аби не носити зайву вагу, адже з ним ви будете нерозлучні цілий день. Потурбуйтеся про спину - жорстка і дихаюча спинка рюкзака, широкі плечові лямки та навіть невеличкий поясний ремінь - все це забезпечать вам рівномірний розподіл ваги. Щодо його наповнення - дощовик, вода та перекус. Давайте обійдемося без парасолі ;)
Корисні статті: Як правильно вибрати рюкзак для походу та Як вибрати невеличкий повсякденний рюкзак.
Спальник. Враховуйте актуальний прогноз на дати, коли плануєте йти маршрутом в Доломітових Альпах, в середньому рекомендуємо брати з температурою комфорту +5...+10.
Корисна стаття: Як вибрати спальний мішок для походу
Каремат. Враховуючи, що вам не доведеться носити на собі "спальню", то можна сміливо брати товстий (а тому важкуватий) надувний/самонадувний килимок - спати на ньому буде дуууже приємно. До того ж у форматі походу без важких рюкзаків ви будете ночувати у кемпінгу, де мінімальний ризик проколоти "надувайку", а раптом й трапиться таке, то швидко знайдете ремнабір чи змінний килимок. Якщо ж шукаєте варіант економніше, то класична "пінка" - теж підійде, плюс вона більш універсальна у користуванні.
Корисна стаття: Як обрати туристичний килимок
Сідачка - мастхев, особливо для тих, хто бере надувний килимок. Серед нашого асортименту радимо звернути увагу на компактну Therm-a-Rest Z Seat або подібні конструкції. Така модель місця займає мало, не піддається пошкодженню ще й суперлегка. З "карепопою" вашій п’ятій точці м’якенько буде на будь-якому привалі.
Рейнкавер. З такою накидкою ваш рюкзак буде сухеньким, а також захищеним від бруду та пошкоджень.
Туристичний дощовик-пончо. Дощу насправді начхати на ваші надії та прогнози, він живе своїм життям :). Тому, така зручна у використанні річ забезпечить максимальний комфорт в поході в Альпи, де цілорічно вогка погода.
Трекінгові палиці. Тур в Доломітових Альпах не може обмежитися лише зручним спальним місцем та "невагомим" взуттям, тут у нагоді будуть також і палиці - вони вам не лише знімуть навантаження з колін, а й допоможуть втримати рівновагу при пересуванні по складному рельєфу. Щодо руків’я - коркові кращі, цей матеріал вбирає вологу, а тому не ковзає в долоні та запобігає утворенню "водянок".
Корисна стаття: Як вибрати трекінгові палиці
Кемпінгове та трекінгове взуття для альп-туру в гори Італії
Трекінгові черевики. Тут звісно, усе індивідуально, але, однозначно, якщо ми говоримо про трекінг в Доломітах, то взуття з гор-текс (GTX). Важливо, щоб вони не промокали, і водночас дихали. Беріть напіввисокі моделі з жорсткою підошвою. Варто не забувати, що місця для пальців має бути з запасом, щоб не було натирань. Зверніть увагу на лінійку La Sportiva - в їх асортименті туристичні черевики на будь-який смак, в тому числі й ті, які рятують від "живих" каменів.
Корисно почитати: Як вибрати трекінгове взуття та Як вибрати трекінгові кросівки для походу в гори.
Сандалі. Важливий змінний атрибут - згодяться для прогулянок по кемпінгу, долинах і, звісно, для прогулянок містами. Якщо у виборі самостійно розібратись важко, то звертайтесь до консультантів нашого туристичного інтернет-магазину X-Zone.
Шльопанці або крокси. Щоб бути на легкому ходу в період відпочинку, а ще не будуть зайвими в кемпінговому душі.
Який одяг брати на гірські маршрути Монблану та в Доломітових Альпах
Головний убір – кепка, бафф, панама - важлива деталь гардероба, яка захистить від дощу, сонця та вітру. Навіть у хмарну погоду в горах можна ще й як підсмажитися. До речі, бафф може слугувати також, як захист обличчя від пилу та піску. Коли говорити про Монблан, то тут у печері Мер-де-Глас не зайвою буде й шапка. Бережіть себе!
Мембранна куртка на Монблан чи в Доломіти - річ важлива, особливо знадобитися на трекінгу до Вершини П’яти Веж (CINQUE TORRI, 2361 м) або ж на оглядовому майданчику - Агюй дю Міді, на висоті 3842 м. Для захисту від вітру та опадів, які можуть завітати неочікувано, вам потрібна модель з показниками водостійкості від 10 000 мм, ну і паропроникності від 10 000 г/м²/24 год. Звісно, з капюшоном. Як залишитися сухим і в комфорті з тілом - ми докладно розповідаємо в матеріалі "Як обрати штормову куртку" - тут усе про показники мембрани і важливі деталі конструкції.
Фліска (візьміть 2 на зміну) - легка й водночас чудово зберігає тепло. Така кофтина зігріє на стоянках та під час привалу. Незважаючи, що клімат в гірських долинах Альп стабільний, температурні показники можуть варіюватися від +26 до +12 градусів, а на висотах 2000 м та більше від +5 до +2. Перед тим, як вибирати для себе потрібний варіант, радимо спочатку ознайомитись з рекомендаціями, як обрати флісову кофту.
Легка сорочка з довгими рукавами - універсальна річ для трекінгу - забезпечить хороший рівень вентиляції та, у випадку намокання, сохне за лічені хвилини. До речі, захистить від агресивного гірського УФ-випромінювання.
Набір термобілизни (або ж, як її ще називають "друга шкіра") забезпечить комфортний мікроклімат вашого тіла та ізолює від зовнішнього середовища - відтак, завзяті шукачі пригод не будуть пріти та мерзнути, зберігаючи при цьому безцінну енергію свого організму. Для сну візьміть термуху з натуральної тканини - альтернатива їй - реглан та підштанники.
Корисна стаття: Що таке термоодяг і для чого він потрібен та Поради, як обрати термобілизну
Шорти та 2-3 футболки (для прогулянок містами Італії або ж відвідувань цікавинок Шамоні). Якщо погода дозволяє, чому б не пройтися в такому зручному легкому вбранні та не насолодитися музеєм альпінізму або кристалів у Франції, наприклад.
Термошкарпетки. Які фактори треба враховувати при виборі? Кількість та якість! Беріть 5 пар: 2 з вовни мериноса - для вечорів у кемпінгу та для теплого і солодкого сну, а ще 3 пари - для трекінгу (якісні, дихаючі, які будуть відштовхувати вологу, термоізолюючі). Разом з якісними ботами вони створюють неймовірно зручну композицію.
Статті в допомогу: Як обрати термошкарпетки, Призначення та різновиди технологічних шкарпеток.
Список особистих речей, які треба взяти із собою в гори
Сонцезахисний крем. Початківці, помилково, вважають цей пункт в списку речей в гори незначним, однак насправді без нього не обійтися ні влітку, ні взимку. На висотах, навіть у хмарну і прохолодну погоду, ви можете так підсмажитися, що і море Єгипту позаздрить. А на обпечених плечах нести рюкзак, хоч і легенький, ох і неприємно. До конструктиву - команда X-Zone рекомендує і на Монблан, і в Доломіти брати крем з показником захисту від ультрафіолетового випромінювання SPF не нижче за 50.
Бальзам для губ. Рятує від обвітрювання, тріщин та інших в цьому роді неприємних симптомів. Плюс в косметичку і дівчаткам, і хлоп’яткам. Беріть не менше SPF30.
Сонцезахисні окуляри. Тіло, руки та ноги запакували, а от, обличчя та очі, поки ще ні. Обвітрена шкіра та опік сітківки ультрафіолетовим випромінюванням - звучить, як з фільму жахів. Та з правильно підібраним головним аксесуаром кожна страшилка перетворюється на неймовірно цікаву пригодницьку стрічку. Для походу в Альпи на висоти до 3000 - 4000 м, підійдуть такі параметри: UV380 / UV400, категорія S2 або S3 (а краще цей момент узгодьте зі своїм тимлідом, він більш обізнаний, на які погодні умови в певну пору розраховувати).
Корисна стаття: Як вибрати сонцезахисні окуляри для походу в гори
Рушник. Витиратися у походах зручніше рушничком з мікрофібри. На відміну від махрового, він компактний та швидко сохне. Вбирає вологи більше за свою вагу, ще й має бонус - мегаприємний до тіла. Тут можете детально почитати, як вибрати якісний туристичний рушник.
Налобний ліхтарик та додатковий комплект батарейок. Беріть компактний, функціональний, бажано водо- та пиленепроникний. Потоку світла в 400 люмен вистачить з головою.
Корисна стаття: Як вибрати налобний ліхтар для походу
Косметичка, у яку складете засоби гігієни та репеленти. Радимо надати перевагу похідним комплектам, де усе буде під рукою. До речі, зручніші з гачком, перевірено з власного досвіду!
Засоби від комарів. Ми рекомендуємо саме бренд Lifesystems. Забезпечує 14-годинний або ж 24 годинний щоденний захист від малярійних комарів (при умові 2-х застосувань з проміжком у 8 годин). Цей спрей, на відміну від інших засобів, можна наносити на великі ділянки відкритої шкіри (наприклад, коли ви у футболці й шортах) - це дуже практично.
Особиста аптечка. Окрім стандартних пластирів та антисептиків, не забудьте взяти у тур препарати, якими користуєтеся щодня (повідомте про це тимліду). А якщо у вас труднощі зі звуками під час сну - захватіть й бірюши.
Посуд (набір) - бажано вибирайте такий, щоб його елементи були легкими та компактно складалися один в один.
Пляшка для води - це для кращої підтримки водного балансу, адже, під час такого навантаження організм вимагає більше рідини, ніж зазвичай. Про гідратацію у поході і як обрати туристичний гідратор та флягу - читайте в окремій статті.
Нагадаємо про необхідні дрібниці, що знадобляться у турі по Альпах:
- Гроші та документи (рекомендуємо ховати в герметичний пакет).
- Фотоапарат або девайси для зйомок на мобільний (пакуйте все у захисні чохли).
- Повербанк, зарядні пристрої, запасні акумулятори, перехідники.
- Легка сукня чи яскравий костюм для гарних фоточок (за бажанням).
Що ще потрібно взяти з собою в перший похід - читайте у статті.
Тур в Доломітах проходить в різних кліматичних зонах - на висотах від 1000 до 2700 м. Тому, знизу припікає, а у високогір'ї температурні показники можуть падати майже до нуля (на початку та при кінці сезону). Погода, мов настрій жінки, непередбачувана. Вранці - сонце, в другій половині дня можуть випадати дощі. На висоті 2400 м, навіть, влітку може кружляти сніжок. Враховуйте ці моменти та завчасно підготуйте список речей в гори.